TopLife Academy

  • info@toplifeacademy.eu +420 606712371 +420 606712371

Pomáháme

FINANČNÍ PODPORA PRO SPORTOVNÍ KLUB ACWOZMENI ZLÍN

Pomozte sportovnímu klubu AC Wozmeni Zlín, který se v letošním roce zúčastní několika významných zahraničních sportovních akcí.

Plánujeme se zúčastnit 6. ročníku mezinárodního para-atletického meetingu v Maroku, který se koná v červenci. I přes silnou konkurenci jsme z minulého ročníku úspěšně vybojovali 4 bronzové medaile. Náš atlet, Jaroslav Zapletal, bude letos absolvovat mezinárodní klasifikaci, aby se mohl účastnit zahraničních závodů.

Plánujeme, aby se akce zúčastnili 4 závodníci a alespoň 1 asistent. Celkové předpokládané náklady jsou 75 000,- Kč. Náklady zahrnují především letenky, ubytování, startovné a testy na COVID – 19.

Na konci září nás čeká další významný závod, tentokrát Světové hry IWAS v Portugalsku. Těchto závodů se účastní spousta úspěšných para-atletů z celého světa a neměla by chybět Česká republika. V roce 2017 na IWAS v Portugalsku naše atletka Anna Marcaníková tehdy ještě za juniory získala 2. místo v hodu diskem. V roce 2019 byly světové hry IWAS v Dubaji, kde Standa Náčin získal 3. místo ve vrhu koulí. Věříme, že rok 2021 bude taky úspěšný a v silné konkurenci vybojujeme další cenné kovy. Na tuto akci plánujeme 4 sportovce a 2 asistenty. Náklady na akci jsou letenky, ubytování, startovné a opět testy na COVID – 19. Celkové předpokládané náklady jsou 150 000,- Kč a určitou část jsme schopni si samy uhradit.

Abychom mohli realizovat účast na závodech v Maroku a Portugalsku, stále nám schází 100 000,- Kč na úhradu zbylých nákladů.

Budeme vděční za jakoukoliv podporu.

Financování vrcholových sportovních akcí je bohužel velmi náročné. Sportovci s kvalitními výsledky jsou zařazeni dle speciálních kritérií do reprezentace. Z reprezentace si musí sportovci z vlastních zdrojů hradit soustředění, materiální vybavení a účast na závodech. Klub ze svých příjmů NSA, dříve z MŠMT, vynaložil většin svých prostředků k zaplacení trenérů, část na materiální vybavení, administrativu pro fungování klubu a zbytek příjmů se rozdělí sport.

Občas se podaří, že si sportovec sežene sponzora, který mu uhradí část nákladů, ale v drtivé většině si hendikepovaní sportovci hradí náklady na závody z vlastních zdrojů. Atletika je pro nás radost a rovnat se světové konkurenci potěší ještě víc.

Hledáme nadané a talentované handicapovaného sportovce z řad dětí a mládeže, které bychom rádi podpořili. Proto prosím informujte své okolí a pomozte najít další naději českého paralympijského sportu. Pište nám na info@toplifeacademy.eu

AC Wozmeni Zlín je klub který sdružuje tělesně hendikepované sportovce. Věnujeme se para-atletice. Atletikou se rozumí vrh koulí, hod diskem a hod oštěpem. Všechny tyto disciplíny se házejí ze sedu. V klubu máme 6 para-atletů, z toho jsou 4 zařazeni do České reprezentace.

Tréninky máme zajištěny pod vedením dvou profesionálních  trenérů. Nedílnou součástí při tréninku jsou asistenti trenéra, kteří se ve většině případů skládají z rodinných příslušníků. Naši para-atleti mají za sebou spoustu skvělých výkonů. Několik českých rekordů, titulů mistra ČR, medailové pozice na mezinárodních závodech.

www.acwozmenizlin.cz